Showing posts with label alexandra simion. Show all posts
Showing posts with label alexandra simion. Show all posts

Saturday, May 16, 2009

News on 21 !!


I'm back baby !!!
Începând de luni, și până la sfârșitul săptămânii, ne "întâlnim" în fiecare zi, la 13.00 și 18.00, cu stiri la Radio 21..sper de data asta sa nu imi mai miste Răzvan Popescu scaunul..sau Stanciu să ma facă să râd ;))

Friday, May 08, 2009

A day of my life.

Ador sa stau la calculator in redactie, sa ma uit pe geamul mare din fata cand aterizeaza avioanele pe baneasa..imi plac avioane chiar daca imi dau emotii cateodata..poate reusesc sa imi iau si brevetul de pilot o data si o data :))
Acum stau cu castile pe urechi si incerc sa scriu niste promo-uri..incerc sa gasesc ceva funny si nou..nu imi iesi ..inchid documentul..si il deschid din nou in speranta ca poate, intre timp, "s-a scris singur" :))..dar nu:p
Si reiau..si mai aterizeaza un avion :)

Friday, May 01, 2009

Romatismul pus pe lista cu "persoane" disparute..

Dupa ce am stat la vorba multttt cu o prietena [ si discutia are prelungiri in noaptea asta, nu de alta da sta 2 etaje mai jos femeia si barfa e ceea ce stim sa facem mai bine noi femeile :))))) ], mi-am dat seama ca mai sunt inca femei care adora romantismul..numai ca barbatii care ar trebui sa o faca sunt pe cale de disparitie :)) :D

Sunt femei care inca mai asteapta de la un barbat lucruri spontane, romatice si funny in acelasi timp..pentru ca, credeti sau nu, fix de asta depinde sa nu ajungeti un cuplu monoton... 
Lucrurile nu vin pe tava..nici iubirea si nici macar sexul - decat ala pe bani :)))) -!!!
Nu ti-a zis nimeni sa-mi aduci luna de pe cer sau sa cumperi o insula pustie, pe care sa o denumesti dupa mine!!! Esti chiar idiot sa nu iti dai seama ca o femeie indragostita e atat de usor de multumit!!! ;)
Si DA!!! ma numar printre femeile care adora lucrurile spontane si romantice, si nebuniile de moment !!!! Si ca sa ne intelegem, asta nu inseamna ca imi astept cerea in casatorie, ca vad ca tot apar!!!! :))))) 
Ideea e ca lucrurile importante se rezuma de cele mai multe ori la momentele mici...care tie ti se pare neimportante... 

Tuesday, April 28, 2009

Concediuuuuu!!! :)))

Simteam nevoia doar sa ma exteriorizez..sa ma urasca si mai multa lume care treb sa munceasca "cu drag si spor" =)) Muah :P

Sunday, April 26, 2009

Gata cu biletele la Madonna..cel putin la Gazon A!

Site-ul știumuzică.ro scrie că, pentru concertul care o sa aibă loc în vară la noi, au mai rămas mai puţin de 20% de bilete disponibile la acest moment. În prezent se mai pot cumpăra bilete în toate categoriile, mai puţin Gazon A", a spus Laura Coroianu, CEO Emagic, organizatorul local al concertului...și când mă gândesc că eu era cât pe ce să îmi arunc biletul la madonna cu mutatul ăsta :D :)))))

Dacă nu îl rătăcesc pănă atunci (și sper să nu că ma omoară Ioana :D) ne vedem la Madonna în august ;))

Urasc ploaia asta !!!

Ma enerveaza la culme cand ploua cate o rafala la 10 minute..Imi place sa ploua sanatos..cu tunete si fulgere..iar eu sa stau ascunsa in pat la caldura, sa ascult ceva dragut nu foarte tare, iar lumina sa fie difuza in camera..restul vine de la sine :-D :-)))) ... 

Dar vremea asta chiar nu-mi place !!!!

Saturday, April 25, 2009

Memories..

Am vorbit mai devreme cu o prietena, pe care am cunoscut-o de pe vremea Stigma (prima formula :)) ) si am depanat niste amintiri legate de trupa si mi-am adus aminte de asta (fiind si ultima piesa pe care am cantat - tipat- la lansarea ultimului album Emanuel :P..si cam tot atunci ne-am vazut ultima oara ):


Si asa cum am promis o sa bat 900 km pana la Cluj !! :D

Friday, April 24, 2009

My new home ;))

Pentru ca i-am promis unei prietene ca o sa  pun poze cu noua casa cu prima ocazie, ma tin de cuvant:P
Ramona astea sunt pentru tine :P


Thursday, April 23, 2009

Am fost ceruta in casatorie pe Facebook..oare si copiii se fac tot pe net? =))

Ieri cineva mi-a trimis asta: "I looked at your profile and found you cute matter of fact. Maybe I can cyber you and get to know each other closely:)"..Am zis ca e prea "cyber" pentru mine (ce o fi insemnand si asta ca n-am inteles prea bine mesajul :))) ) asa ca am zis pas =)).
Azi inca un msj..de la un alt tip care cauta femeia perfecta si sexul virtual pe Facebook: "Hi my dear, Hope you are fine. Really i m serching about good nice educated woman for serious relation to be end it by Marriage and your profile and pictures stoped me ..you seem respectable person and i would like to talk with you if you were interested for my idea in General. This is my e mail -------@hotmail.com Hope you can speck English even we can understand eachotherwaiting your answer.Be fine Tamer" :))))). Ca sa ii raspund: de vorbit vorbesc engleza.. dar la cum o scri tu imi ia mult sa pricep :D =))

Wednesday, April 22, 2009

Gatttaaaaa !!!!

Adica gata am terminat cu impachetatul in marreee parte...ma dor toate partile corpului ..si cand ma gandesc ca dupa asta mai e si de despachetat :((( de acum imi propun sa imi cumpar mai putine haine, pantofi si genti ca sa fie mai putine de carat..da nush daca ma pot abtine :))))

Si era sa uit: ma pregatesc pentru un nou tatuaj..inca nu stiu ce o sa fie..dar o sa fie :P si LA MULTIIII ANIIIII COLEGEI ANDREEA REMETAN DE LA KISS FM :* vin cu balerinii aia :))))
Till next time..SMILE ;)

This fucking world spins 2 fast..

Deci ma mut..si aseara am inceput sa impachetez (greu lucru de facut..mai ales cand nu te ajuta nimeni :))))) )..si nu am reusit sa strang decat jumatate ..si pentru asta am stat pana pe la 1 noaptea..
Deci propun ceva..timpul sa nu mai treaca asa rpd (decat cand vrem) :D.. sau macar noptile sa nu mai treaca asa rpd, sa ne facem si noi "somnu de frumusete" :))) iar ziua, mai ales aia de munca, sa treaca fff rapid...
Ce ziceti, batem palma??? :D :))))))

Sunday, April 12, 2009

Petz, petz, petz.. :))

De vreo 2 zile nu am stare si tot cumpar "petz" pe FaceBook..:)) ma rog mai bine zis ma joc cu Ramonne ..ne cumparam "animalutele de companie" una alteia..asta probabil din cauza ca ma tot chinuiesc sa imi achizitionez un animalut for real!! Da nah..mai greu cu asta.. cine stie..poate imi fac curaj intr-una din saptamanile urmatoare...:))))))))

Si ca sa trecem de la posturile plangacioase din ultimele 2 saptamani (ma rog alea care au mai scapat nescoase de pe blog :)) ) cam in 2 saptmanii ma mut in casa noua..mai "white dream"..asa ii zic eu pentru ca totul este fff alb in apartament..mobila, pereti..e bestial ..girly stuff :P In rest...still me..less in love but not because I want it to...but it works this way ... and learning to "walk" by myself :)

Tuesday, March 24, 2009

Lucruri vechi..şi noi..

De câteva luni îmi fac curaj să ma reapuc de o "activitate" mai veche..una pe care, culmea, mi-am luat şi specializare acum 3 ani când am terminat liceul.. mă reapuc de pictat. M-am ferit de asta în ultimii 3 ani, pentru că eram mult prea sictirită de cum merg lucrurile în domeniul ăsta..aşa că mi s-a părut cea mai bună variantă să mă retrag.
Acum mi-am făcut curaj, m-am apucat să îmi strâng tot ce am nevoie, iar weekendul ăsta am de gând să termin o lucrare începută în clasa a XII a pentru atestat.. o icoană.. o să mă simt ca în prima zi când am pus mână pe pensulă..o să îmi fie frică..sper ca în timpul ăsta să nu îmi fi pierdut prea mult dexteritatea.. :)

Thursday, January 15, 2009

Când mă fac mare mă fac aviator..şi am ajuns mare !

:)) Da! Mă apuc de cursuri de aviaţie!! Abia aştept să experimentez asta şi sper să ma aleg la sfârşit cu brevetul de pilot. Asta înseamnă să învăţ mai mult decât pentru facultate :)) :P. O sa revin cu detalii după ce "adun" mai multe informaţii :P.

Thursday, November 13, 2008

Încă puţin şi facem 1 anişor !!!!

A trecut repede timpul.. parcă mai ieri ma pregăteam să dau ştirile pentru prima dată la Deea..şi atunci l-am cunoscut şi pe el.. i-am luat id-ul de mess de la o colegă (aceaşi colegă care imi spusese că el păruse interesat de mine) pe motiv să păstrăm legătura pentru stiri.. ya right!! La început ţin minte că eram amândoi fff reţinuţi, dat fiind faptul că de câte ori coboram la ştiri abia dacă schimbam 2 cuvinte... conversaţiile le purtam pe mess, nah eram şi noi mici :P.

Şi am ajuns aşa şi la petrecerea de Crăciun a radiourilor... n-am mers împreună dar ne-am tot întrebat unul pe altul dacă mergem.. Şi acolo..la petrecere.. ne-am sărutat prima dată!!! Şi chiar dacă era o zi de 13 (decembrie) nu ne-a purtat ghinion pentru că suntem încă împreună şi pentru că încă ne iubim mai mult decât orice. Şi ne-am propus să fie aşa în continuare!!!!
Te iubesc mai mult decât orice! Şi aşa cum am mai spus: To the world you may be one person,but to one person you may be the world!!!!




Friday, November 07, 2008

I want Christmas to come !

Da! vreau sa vina mai rpd Crăciunul!!!! Vreau să ningă multtt, să se împodobească oraşul cu beculeţe, ornamente, braduleţi şi tot ce trebuie... şi vreau cadouri, mulltttee cadouri.. şi vreau concediu într-un vârf de munte uitat de lume... şi vreau să mai revin la muncă undeva prin 2010 :D
Da azi e ziua în care doar VREAU!!!!

Thursday, August 07, 2008

AMR: 11 zile

And then..Ibiza here we come !!! :D <:-P

Tuesday, August 05, 2008

Opt hoteluri unice pentru curajosi.

Utter Inn, din Suedia, mai poate fi numit si locul unde poti dormi cu pestii. Este o casa suedeza plutitoare, cu un dormitor aflat la 3 metri sub apa, in lacul Mälaren. De data asta, oamenii sunt cei care se afla intr-un acvariu. Turistii sunt adusi cu barca si lasati acolo pana a doua zi. In camera subacvatica gasesti numai doua paturi si o masuta, insa pe toti peretii exista ferestre prin care poti vedea tot ce misuna in apa. Daca vrei sa-ti faci o rezervare, o prima conditie este sa nu suferi de claustrofobie. Cazarea costa intre 250 si 350 de dolari pe noapte. Cei care se satura sa priveasca pestii pot iesi la suprafata unde fac plaja si inoata.
The Old Jail, din Australia, este pentru curiosii care se intreaba cum este sa iti petreci noaptea intr-o inchisoare, fara sa fii arestat. Construita in 1866, inchisoarea a fost renovata si transformata in hotel in 1995. Mari modificari nu s-au facut, cea mai importanta fiind aceea ca acum ai posibilitatea sa deschizi celula si sa iesi singur din ea. Daca vrei sa petreci noaptea intr-o celula cu doua paturi, te costa 45 de dolari, iar intr-un dormitor comun, 20 de dolari. Cum inchisoarea se afla in apropierea Muntelui Gambier si a Lacului Albastru, aflat intr-un vulcan, este imposibil sa te plictisesti.
Daca o noapte petrecuta intr-o inchisoare nu ti se pare un lucru ingrozitor, atunci poti fi unul dintre curajosii care innopteaza pe cel mai de lux transatlantic transformat in hotel - Queen Mary. Singura conditie este sa stai bine cu inima. Vasul este celebru tocmai pentru ca este bantuit de fantome. Angajatii hotelului iti ofera un tur al locurilor bantuite, cum ar fi piscina de la clasa I. Se zice ca este bantuita de fantoma a doua femei care s-au inecat aici in 1930 si in 1960. Mediile detecteaza in cabinele de schimb de langa piscina o sursa de energie negativa. Cei care vor sa petreaca o noapte pe Queen Mary trebuie intai sa isi ia viza pentru America, dupa care sa scoata din buzunar intre 80 si 450 de dolari.


Daca vrei liniste deplina, nu uita de Beckham Creek Cave Haven, un hotel sapat in stanca, cu jacuzzi subterane pentru relaxare. Se afla tot in America si este preferat de cei care iubesc linistea, pescuitul, alpinismul si plimbarile cu bicicleta, dar care isi permit sa dea pe o camera intre 250 si 350 de dolari pe noapte.


Daca urasti locurile aglomerate, pe unde obisnuiesc sa misune zi de zi sute de turisti, alege Hotelul Capsula, din Olanda. Este format numai din capsule de salvare care au fost folosite cu ani in urma pe o platforma petroliera si care sunt acum inchiriate turistilor, la preturi cuprinse intre 100 si 150 de dolari. In schimbul acestor sume gasesti in camera saci de dormit, sampanie, DVD player si filme cu James Bond sau un glob din oglinzi, cum vezi numai in discoteci. Turistilor li se pun la dispozitie si biciclete, cu care pot da o raita prin Haga, orasul in care sunt plasate capsulele.










Thursday, July 24, 2008

To the world you may be one person,but to one person you may be the world.

One look
One smile
One touch
One embrace
One kiss
One love
Two people
Two minds
Two souls
Two destinies
One road
One journey
One ending
Together.
LOVE U SOOOOO!!!!!!





Thursday, June 26, 2008

A început numărătoarea inversă.


Ca in fiecare an din 2001 incoace, Liberty Parade inseamna cel mai mare fenomen dance de strada din Romania. Inseamna 3 camioane incarcate de decibeli produsi de cei mai buni DJ-i romani ai momentului, inseamna peste 50.000 de perechi de maine taiate de lasere multicolore in Liberty Parade Arena, inseamna muzica buna, prieteni, soare si nisip scartaind in baschetii putin uzi. Totul incepe cu caravana Liberty Parade la ora 15, pe traseul deja cunoscut (il poti vedea mai jos) si va continua pana la rasaritul soarelui pe Liberty Parade Arena.
Dress Code: cravata la pantaloni scurti roz, accesorizati cu fluiere, ochelari de soare si freze multicolore, costume de baie, casti de motociclist, clapari fara schiuri, evantaie si kimonouri, armuri medievale samd.

Cand vine vorba despre compilatia Liberty Parade, aceasta va fi lansata pe piata in data de 30 iunie. Materialul include 14 dintre cele mai in voga piese dance si este mixat de catre DJ-ul roman Christian Green. Printre melodiile de pe "Liberty parade 2008" se numara imnul Liberty Parade - "Be Free" , interpretat de Activ si Optick, hit-ul verii trecute in Romania – melodia "Rise Up" a lui Yves Larock , dar si "Balada" lui Emil Lassaria.
Discul va fi scos pe piata la pretul de 22,99 RON.

Cat despre line-up-ul complet ..acesta se va anunta in curand.
Pe langa DJ-ii Radio 21 si Vibe FM ( DJ Optick, Christian Green, Vika Jigulina, DJ Allen, DJ Andi, Vali Barbulescu, Lucian Barbulescu, Liviu Hodor), lista va fi completata cu invitatii straini si alti DJ-i romani care tin capetele de afis ale petrecerilor din cluburile romanesti.

Stati pe aproape pentru a fi primi care afla cine ne va tine in picioare pana dimineata in anul acesta la Liberty Parade( http://www.libertyparade.com/ ).