Saturday, May 16, 2009
News on 21 !!
Publicat de
Alexandra Simion
la
5:03 PM
1 comentarii
Etichete: alexandra simion, radio 21, stiri
Friday, May 08, 2009
A day of my life.
Ador sa stau la calculator in redactie, sa ma uit pe geamul mare din fata cand aterizeaza avioanele pe baneasa..imi plac avioane chiar daca imi dau emotii cateodata..poate reusesc sa imi iau si brevetul de pilot o data si o data :))
Acum stau cu castile pe urechi si incerc sa scriu niste promo-uri..incerc sa gasesc ceva funny si nou..nu imi iesi ..inchid documentul..si il deschid din nou in speranta ca poate, intre timp, "s-a scris singur" :))..dar nu:p
Si reiau..si mai aterizeaza un avion :)
Publicat de
Alexandra Simion
la
2:10 PM
1 comentarii
Etichete: alexandra simion, daily shit, daily stuff
Friday, May 01, 2009
Romatismul pus pe lista cu "persoane" disparute..
Dupa ce am stat la vorba multttt cu o prietena [ si discutia are prelungiri in noaptea asta, nu de alta da sta 2 etaje mai jos femeia si barfa e ceea ce stim sa facem mai bine noi femeile :))))) ], mi-am dat seama ca mai sunt inca femei care adora romantismul..numai ca barbatii care ar trebui sa o faca sunt pe cale de disparitie :)) :D
Publicat de
Alexandra Simion
la
11:57 PM
5
comentarii
Etichete: alexandra simion, daily shit, daily stuff, love, love is a hard stuff, romantism
Tuesday, April 28, 2009
Concediuuuuu!!! :)))
Simteam nevoia doar sa ma exteriorizez..sa ma urasca si mai multa lume care treb sa munceasca "cu drag si spor" =)) Muah :P
Publicat de
Alexandra Simion
la
10:59 PM
3
comentarii
Etichete: alexandra simion
Sunday, April 26, 2009
Gata cu biletele la Madonna..cel putin la Gazon A!
Site-ul știumuzică.ro scrie că, pentru concertul care o sa aibă loc în vară la noi, au mai rămas mai puţin de 20% de bilete disponibile la acest moment. În prezent se mai pot cumpăra bilete în toate categoriile, mai puţin Gazon A", a spus Laura Coroianu, CEO Emagic, organizatorul local al concertului...și când mă gândesc că eu era cât pe ce să îmi arunc biletul la madonna cu mutatul ăsta :D :))))) Dacă nu îl rătăcesc pănă atunci (și sper să nu că ma omoară Ioana :D) ne vedem la Madonna în august ;))
Publicat de
Alexandra Simion
la
9:00 PM
1 comentarii
Etichete: alexandra simion, bilete madonna, madonna concert romania
Urasc ploaia asta !!!
Ma enerveaza la culme cand ploua cate o rafala la 10 minute..Imi place sa ploua sanatos..cu tunete si fulgere..iar eu sa stau ascunsa in pat la caldura, sa ascult ceva dragut nu foarte tare, iar lumina sa fie difuza in camera..restul vine de la sine :-D :-)))) ...
Publicat de
Alexandra Simion
la
6:16 PM
1 comentarii
Etichete: alexandra simion, daily shit, daily stuff, ploua
Saturday, April 25, 2009
Memories..
Am vorbit mai devreme cu o prietena, pe care am cunoscut-o de pe vremea Stigma (prima formula :)) ) si am depanat niste amintiri legate de trupa si mi-am adus aminte de asta (fiind si ultima piesa pe care am cantat - tipat- la lansarea ultimului album Emanuel :P..si cam tot atunci ne-am vazut ultima oara ):
Si asa cum am promis o sa bat 900 km pana la Cluj !! :D
Publicat de
Alexandra Simion
la
5:28 PM
1 comentarii
Etichete: alexandra simion, emanuel, floare de mai
Friday, April 24, 2009
My new home ;))


Publicat de
Alexandra Simion
la
4:55 PM
2
comentarii
Etichete: alexandra simion
Thursday, April 23, 2009
Am fost ceruta in casatorie pe Facebook..oare si copiii se fac tot pe net? =))
Ieri cineva mi-a trimis asta: "I looked at your profile and found you cute matter of fact. Maybe I can cyber you and get to know each other closely:)"..Am zis ca e prea "cyber" pentru mine (ce o fi insemnand si asta ca n-am inteles prea bine mesajul :))) ) asa ca am zis pas =)).
Azi inca un msj..de la un alt tip care cauta femeia perfecta si sexul virtual pe Facebook: "Hi my dear, Hope you are fine. Really i m serching about good nice educated woman for serious relation to be end it by Marriage and your profile and pictures stoped me ..you seem respectable person and i would like to talk with you if you were interested for my idea in General. This is my e mail -------@hotmail.com Hope you can speck English even we can understand eachotherwaiting your answer.Be fine Tamer" :))))). Ca sa ii raspund: de vorbit vorbesc engleza.. dar la cum o scri tu imi ia mult sa pricep :D =))
Publicat de
Alexandra Simion
la
2:22 PM
0
comentarii
Etichete: alexandra simion, cerere in casatorie online, msj pe facebook
Wednesday, April 22, 2009
Gatttaaaaa !!!!
Adica gata am terminat cu impachetatul in marreee parte...ma dor toate partile corpului ..si cand ma gandesc ca dupa asta mai e si de despachetat :((( de acum imi propun sa imi cumpar mai putine haine, pantofi si genti ca sa fie mai putine de carat..da nush daca ma pot abtine :))))
Publicat de
Alexandra Simion
la
10:03 PM
1 comentarii
Etichete: alexandra simion, doar un weekend, EU, kiss fm
This fucking world spins 2 fast..
Deci ma mut..si aseara am inceput sa impachetez (greu lucru de facut..mai ales cand nu te ajuta nimeni :))))) )..si nu am reusit sa strang decat jumatate ..si pentru asta am stat pana pe la 1 noaptea..
Deci propun ceva..timpul sa nu mai treaca asa rpd (decat cand vrem) :D.. sau macar noptile sa nu mai treaca asa rpd, sa ne facem si noi "somnu de frumusete" :))) iar ziua, mai ales aia de munca, sa treaca fff rapid...
Ce ziceti, batem palma??? :D :))))))
Publicat de
Alexandra Simion
la
2:24 PM
0
comentarii
Etichete: alexandra simion, daily shit, daily stuff
Sunday, April 12, 2009
Petz, petz, petz.. :))
De vreo 2 zile nu am stare si tot cumpar "petz" pe FaceBook..:)) ma rog mai bine zis ma joc cu Ramonne ..ne cumparam "animalutele de companie" una alteia..asta probabil din cauza ca ma tot chinuiesc sa imi achizitionez un animalut for real!! Da nah..mai greu cu asta.. cine stie..poate imi fac curaj intr-una din saptamanile urmatoare...:))))))))
Publicat de
Alexandra Simion
la
1:15 PM
2
comentarii
Etichete: alexandra simion, daily stuff, game over
Tuesday, March 24, 2009
Lucruri vechi..şi noi..
De câteva luni îmi fac curaj să ma reapuc de o "activitate" mai veche..una pe care, culmea, mi-am luat şi specializare acum 3 ani când am terminat liceul.. mă reapuc de pictat. M-am ferit de asta în ultimii 3 ani, pentru că eram mult prea sictirită de cum merg lucrurile în domeniul ăsta..aşa că mi s-a părut cea mai bună variantă să mă retrag.
Acum mi-am făcut curaj, m-am apucat să îmi strâng tot ce am nevoie, iar weekendul ăsta am de gând să termin o lucrare începută în clasa a XII a pentru atestat.. o icoană.. o să mă simt ca în prima zi când am pus mână pe pensulă..o să îmi fie frică..sper ca în timpul ăsta să nu îmi fi pierdut prea mult dexteritatea.. :)
Publicat de
Alexandra Simion
la
10:35 AM
0
comentarii
Etichete: alexandra simion, new stuff old stuff
Thursday, January 15, 2009
Când mă fac mare mă fac aviator..şi am ajuns mare !
:)) Da! Mă apuc de cursuri de aviaţie!! Abia aştept să experimentez asta şi sper să ma aleg la sfârşit cu brevetul de pilot. Asta înseamnă să învăţ mai mult decât pentru facultate :)) :P. O sa revin cu detalii după ce "adun" mai multe informaţii :P.
Publicat de
Alexandra Simion
la
2:13 PM
1 comentarii
Etichete: alexandra simion, curs de aviatie
Thursday, November 13, 2008
Încă puţin şi facem 1 anişor !!!!
A trecut repede timpul.. parcă mai ieri ma pregăteam să dau ştirile pentru prima dată la Deea..şi atunci l-am cunoscut şi pe el.. i-am luat id-ul de mess de la o colegă (aceaşi colegă care imi spusese că el păruse interesat de mine) pe motiv să păstrăm legătura pentru stiri.. ya right!! La început ţin minte că eram amândoi fff reţinuţi, dat fiind faptul că de câte ori coboram la ştiri abia dacă schimbam 2 cuvinte... conversaţiile le purtam pe mess, nah eram şi noi mici :P.

Publicat de
Alexandra Simion
la
11:58 AM
0
comentarii
Etichete: alexandra simion, in love, love, love u
Friday, November 07, 2008
I want Christmas to come !
Da! vreau sa vina mai rpd Crăciunul!!!! Vreau să ningă multtt, să se împodobească oraşul cu beculeţe, ornamente, braduleţi şi tot ce trebuie... şi vreau cadouri, mulltttee cadouri.. şi vreau concediu într-un vârf de munte uitat de lume... şi vreau să mai revin la muncă undeva prin 2010 :D
Da azi e ziua în care doar VREAU!!!!
Publicat de
Alexandra Simion
la
3:29 PM
0
comentarii
Etichete: alexandra simion
Thursday, August 07, 2008
AMR: 11 zile
And then..Ibiza here we come !!! :D <:-P
Publicat de
Alexandra Simion
la
1:36 PM
0
comentarii
Etichete: alexandra simion, concediu, ibiza
Tuesday, August 05, 2008
Opt hoteluri unice pentru curajosi.
The Old Jail, din Australia, este pentru curiosii care se intreaba cum este sa iti petreci noaptea intr-o inchisoare, fara sa fii arestat. Construita in 1866, inchisoarea a fost renovata si transformata in hotel in 1995. Mari modificari nu s-au facut, cea mai importanta fiind aceea ca acum ai posibilitatea sa deschizi celula si sa iesi singur din ea. Daca vrei sa petreci noaptea intr-o celula cu doua paturi, te costa 45 de dolari, iar intr-un dormitor comun, 20 de dolari. Cum inchisoarea se afla in apropierea Muntelui Gambier si a Lacului Albastru, aflat intr-un vulcan, este imposibil sa te plictisesti.
Daca o noapte petrecuta intr-o inchisoare nu ti se pare un lucru ingrozitor, atunci poti fi unul dintre curajosii care innopteaza pe cel mai de lux transatlantic transformat in hotel - Queen Mary. Singura conditie este sa stai bine cu inima. Vasul este celebru tocmai pentru ca este bantuit de fantome. Angajatii hotelului iti ofera un tur al locurilor bantuite, cum ar fi piscina de la clasa I. Se zice ca este bantuita de fantoma a doua femei care s-au inecat aici in 1930 si in 1960. Mediile detecteaza in cabinele de schimb de langa piscina o sursa de energie negativa. Cei care vor sa petreaca o noapte pe Queen Mary trebuie intai sa isi ia viza pentru America, dupa care sa scoata din buzunar intre 80 si 450 de dolari.
Daca vrei liniste deplina, nu uita de Beckham Creek Cave Haven, un hotel sapat in stanca, cu jacuzzi subterane pentru relaxare. Se afla tot in America si este preferat de cei care iubesc linistea, pescuitul, alpinismul si plimbarile cu bicicleta, dar care isi permit sa dea pe o camera intre 250 si 350 de dolari pe noapte.
Daca urasti locurile aglomerate, pe unde obisnuiesc sa misune zi de zi sute de turisti, alege Hotelul Capsula, din Olanda. Este format numai din capsule de salvare care au fost folosite cu ani in urma pe o platforma petroliera si care sunt acum inchiriate turistilor, la preturi cuprinse intre 100 si 150 de dolari. In schimbul acestor sume gasesti in camera saci de dormit, sampanie, DVD player si filme cu James Bond sau un glob din oglinzi, cum vezi numai in discoteci. Turistilor li se pun la dispozitie si biciclete, cu care pot da o raita prin Haga, orasul in care sunt plasate capsulele.
Publicat de
Alexandra Simion
la
3:41 PM
0
comentarii
Etichete: alexandra simion, hoteluri, locuri unice
Thursday, July 24, 2008
To the world you may be one person,but to one person you may be the world.
One look
One smile
One touch
One embrace
One kiss
One love
Two people
Two minds
Two souls
Two destinies
One road
One journey
One ending
Together.
LOVE U SOOOOO!!!!!!
Publicat de
Alexandra Simion
la
1:14 PM
0
comentarii
Etichete: alexandra simion, Baby Love, in love, love, love u
Thursday, June 26, 2008
A început numărătoarea inversă.
Dress Code: cravata la pantaloni scurti roz, accesorizati cu fluiere, ochelari de soare si freze multicolore, costume de baie, casti de motociclist, clapari fara schiuri, evantaie si kimonouri, armuri medievale samd.
Pe langa DJ-ii Radio 21 si Vibe FM ( DJ Optick, Christian Green, Vika Jigulina, DJ Allen, DJ Andi, Vali Barbulescu, Lucian Barbulescu, Liviu Hodor), lista va fi completata cu invitatii straini si alti DJ-i romani care tin capetele de afis ale petrecerilor din cluburile romanesti.
Publicat de
Alexandra Simion
la
12:54 PM
0
comentarii
Etichete: alexandra simion, christian green, Dj, dj christian green, dj optick, lansare vibe fm, liberty parade 2008, radio 21



