Monday, December 01, 2008

Thursday, November 27, 2008

My grown up christmas list

Santa Baby :P



Santa baby, just slip a sable under the tree, for me
Been an awful good girl
Santa baby so hurry down the chimney tonight
Santa baby, a '54 convertible too, light blue,
I'll wait up for you dear
Santa baby, so hurry down the chimney tonight
Think of all the fun I've missed,
Think of all the fellows that I haven't kissed
Next year I could be just as good
If you check off my christmas list
Santa baby, I want a yacht and really thats not a lot
Been an angel all year
Santa baby, so hurry down the chimney tonight
Santa honey, one little thing I really need, the deed
To a platinum mine,
Santa baby, so hurry down the chimney tonight
Santa cutie, and fill my stocking with a duplex and cheques,
Sign your x on the line
Santa cutie, and hurry down the chimney tonight
Come and trim my chirstmas tree,
With some decorations bought at Tiffany's
I really do believe in you,
Let's see if you believe in me
Santa baby, forgot to mention one little thing, a ring,
I don't mean on the phone,
Santa baby, so hurry down the chimney tonight
Hurry down the chimney tonight
Hurry, tonight.

Thursday, November 20, 2008

uite cum vor sa trimita studentii la vot!! :D

ANOSR mai face o campanie ( dupa afisul fara perdea din ultima campanie care a fost ff tare facut ..adica la obiect http://alexandrasimion.blogspot.com/2008/06/mesaj-fr-perdea-pe-un-afi-de-campanie.html ) de data asta pentru a indemna la vot..acum asta nush cat de reusite sunt afisele...






Wednesday, November 19, 2008

GREEN DE LA VIBE FM MIXEAZĂ ÎNTR-UN FAIMOS CLUB DIN POLONIA

Succesul dj-ilor Vibe FM depăşeşte graniţele României, iar spiritul de viber adevărat se dezlănţuie în cluburile din Europa. Sâmbătă, 22 noiembrie, Christian Green este main artist-ul în clubul Utopia din capitala Poloniei, una dintre cele mai populare şi trendy locaţii din oraş, frecventată de celebrităţi din lumea modei şi a filmului.

Dj Christian Green va anima mulţimea de 600 de petrecăreţi punând printre altele remixurile lui Vali BĂRBULESCU la Chicanos, The Power şi Start 69, remixul lui Dj Andi la piesa “Suki Suki” şi la Morris- “Till The Morning Light”, dar şi hiturile Innei şi ale lui David Deejay.

“Am fost bucuros şi plăcut surprins să primesc o asemenea invitaţie! Este primul gig în afara ţării ceea ce îmi creează o imensă stare de euforie. Este exact ca prima dată...nu uiţi toată viaţa! Publicul din Varşovia, pot spune, din auzite, că este spectaculos, ştie să se distreze, ştie să aprecieze muzica electronică. O să mă intorc cu siguranţă cu o amintire plăcută".

Alături de Dj-ul de la Vibe FM, vor mai mixa şi rezidenţii clubului, Dj Nobis şi Dj Dio.

Setul lui Green în Utopia va putea fi ascultat şi download-at pe site-ul www.vibefm.ro







Thursday, November 13, 2008

Încă puţin şi facem 1 anişor !!!!

A trecut repede timpul.. parcă mai ieri ma pregăteam să dau ştirile pentru prima dată la Deea..şi atunci l-am cunoscut şi pe el.. i-am luat id-ul de mess de la o colegă (aceaşi colegă care imi spusese că el păruse interesat de mine) pe motiv să păstrăm legătura pentru stiri.. ya right!! La început ţin minte că eram amândoi fff reţinuţi, dat fiind faptul că de câte ori coboram la ştiri abia dacă schimbam 2 cuvinte... conversaţiile le purtam pe mess, nah eram şi noi mici :P.

Şi am ajuns aşa şi la petrecerea de Crăciun a radiourilor... n-am mers împreună dar ne-am tot întrebat unul pe altul dacă mergem.. Şi acolo..la petrecere.. ne-am sărutat prima dată!!! Şi chiar dacă era o zi de 13 (decembrie) nu ne-a purtat ghinion pentru că suntem încă împreună şi pentru că încă ne iubim mai mult decât orice. Şi ne-am propus să fie aşa în continuare!!!!
Te iubesc mai mult decât orice! Şi aşa cum am mai spus: To the world you may be one person,but to one person you may be the world!!!!




Monday, November 10, 2008

My song of te day..from last 3 days :D



If I were a boy

Even just for a day

I’d roll out of bed in the morning

And throw on what I wanted and go

Drink beer with the guys

And chase after girls

I’d kick it with who I wanted

And I’d never get confronted for it

Because they’d stick up for me

If I were a boy

I think I could understand

How it feels to love a girl

I swear I’d be a better manI’d listen to her

Cause I know how it hurts

When you lose the one you wanted

Cause he’s taken you for granted

And everything you had got destroyed

If I were a boyI would turn off my phone

Tell everyone its broken

So they think that I was sleeping alone

I’d put myself first

And make the rules as I go

Cause I know that she’d be faithful

Waiting for me to come home (to come home)

If I were a boy

I think I could understand

How it feels to love a girl

I swear I’d be a better manI’d listen to her

Cause I know how it hurts

When you lose the one you wanted (wanted)

Cause he’s taken you for granted (granted)

And everything you had got destroyedIt’s a little too late for you to come back

Say its just a mistake

Think I forgive you like that

If you thought I would wait for you

You thought wrong

But you're just a boy

You don’t understand (yea you don’t understand)

How it feels to love a girl

Someday you’ll wish you were a better man

You don’t listen to her

You don’t care how it hurts

Until you lose the one you wanted

Cause you've taken her for granted

And everything you had got destroyed

But you're just a boy…

Friday, November 07, 2008

I want Christmas to come !

Da! vreau sa vina mai rpd Crăciunul!!!! Vreau să ningă multtt, să se împodobească oraşul cu beculeţe, ornamente, braduleţi şi tot ce trebuie... şi vreau cadouri, mulltttee cadouri.. şi vreau concediu într-un vârf de munte uitat de lume... şi vreau să mai revin la muncă undeva prin 2010 :D
Da azi e ziua în care doar VREAU!!!!

My new THING..

Am vazut acum cateva zile intr-o reclama pe pagina de HI5 a iubitului meu, Christian Green, un telefon mobil.. nu trebuie sa va mai spun ca m-am indragostit pe loc de el!!! ( nu de iubitul meu pentru de el sunt de mult, ci de tel :p ).
Am dat un search sa aflu mai multe despre el si l-am gasit la Orange..si se vindea pe puncte thank you..spre fericirea mea :D Mai greu a fost sa ajung la singurul Orange Shop din Bucuresti care il si avea :D..dar am reusit..cu ajutorul Alinei care m-a "calauzit" pana acolo, k nu prea stiam sa ajung :P.
Asa ca de aseara sunt fericita posesoare a unui LG KS 360. YUUPPIIIII !!! Sa-l stapanesc sanatoasa:P Ah si face toti bani..chiar daca e chiar ieftin telefonul;))

Wednesday, November 05, 2008

My song of the day

Monday, November 03, 2008

Wednesday, October 22, 2008

HAPPY BIRTHDAY BABY !!!!!!!!!!



There's a special day for everyone that comes but once a year ... and for you my love that day of days is here ... so have a happy birthday baby, may all your dreams come true, the way mine have with you. This special day i'd like to say i wish you every happiness, i hope you're feelin' fine, now you'll have a real good time and i wish you happy birthday baby mine....
i don't know what i'd do if ever i lost you i'd have no today no tomorrow you've made a simple joe
more happy than you know and today i wanna say i love you so... so have a happy birthday baby.

Monday, October 20, 2008

Thursday, October 16, 2008

Taxa pe Internet....peste 2 miliarde de ani poate

Sursa http://www.petreanu.ro/

"Toată blogosfera s-a ambalat după un mail al dlui Dan Vârtopeanu de la ARONSA (Asociaţia Română a Operatorilor Naţionali de Servicii Audiotext). Potrivit dlui Vârtopeanu, blogosfera e în pragul falimentului colectiv pentru că ORDA (Oficiul Român pentru Drepturile de Autor) plănuieşte taxarea amplă a site-urilor care includ piese muzicale (inclusiv prin linkuire de pe YouTube, Trilulilu ş.cl.). Potrivit ARONSA, ar fi vorba despre minimum 1.000 de lei pe lună pentru site-uri cu mai puţin de 100K afişări lunar.
Asta mi-a atras atenţia, recunosc, pentru că şi eu am sub 100K afişări lunar. Ca să fiu cinstit, am chiar mult mai puţine, aşa că în cazul meu şi al altor bloggeri dintr-ăştia, mai mici, care scriem doar de plăcere şi amuzament, taxarea sună şi mai nedrept. Drept pentru care, ca jurnalistul, am cercetat problema (telefoane, interviuri, documentare, conexiuni, reveniri, nedumeriri, lămuriri, etc.)
Prima concluzie: suntem cu toţii nişte infractori. Ideea de a taxa site-urile ce rulează muzică nu e nouă. De fapt, ea e atât de veche încât s-a transformat într-o reglementare legală care e în vigoare încă de la data de 18 ianuarie 2005, când a fost publicată în Monitorul Oficial. Uite-o aici.
Aşadar, din 2005 deja site-urile respective trebuiau să plătească 3 milioane anual (lei vechi) către “organismul de gestiune colectivă” (care, apoi, împarte banii proprietarilor).
Câte site-uri au plătit? “Vreo 10, cel mult 15″, mi-a spus omul de la Asociaţia Drepturilor de Autor cu care am vorbit. “În general firme mari, gen Vodafone sau Orange, care nu vor să aibă nici un fel de probleme”. Restul? “Costă prea mult să deschidem o acţiune juridică împotriva lor”, a adăugat interlocutorul. “Unora le-am trimis notificări şi ne-au ignorat”.
Atunci, ce e nou?
Legea dă dreptul asociaţiilor ca ADA să “renegocieze” prevederile reglementărilor respective la interval de 3 ani. Au trecut 3 ani, ADA a realizat că ar putea cere mai mulţi bani şi a pregătit o propunere. Urmează o procedură atât de complicată încât numai avocaţii o pot înţelege - suficient atât: sunt alcătuite comisii din reprezentanţi ai tuturor părţilor interesate care redactează un proiect care ajunge la altă comisie care face alt proiect care e trimis la ORDA care îl preia. Şi devine reglementare legală.
În acest moment suntem la faza discuţiilor iniţiale. ADA şi-a făcut propunerea şi aşteaptă răspunsul. Bine, blogosfera l-a dat deja şi nu-l pot reproduce aici, aud că mai citesc şi călugăriţe blogul acesta.
Ce propune ADA?
O mărire a tarifelor, evident, dar şi o diversificare a categoriilor de plătitori. În propunerea ADA e vorba despre site-uri de webcasting (radio şi tv), despre site-uri care fac streaming la cerere, despre cele care permit descărcarea şi cele care nu permit asta, despre site-uri comerciale (orice fel de venit, oricât) şi cele non-comerciale, despre pagini care pun muzică în fundal “pentru ambient” sau doar linkează o piesă sau mai multe (şi sunt definite şi trepte cantitative, de la 1 la 10 linkuiri şi peste).
Deci o lege GESTAPO anti-Internet care urmăreşte fiecare gest şi taxează orice de la oricine. Un WebGESTAPO, acum mai precis şi mai eficace.
Sumele variază dramatic şi, într-adevăr, pot depăşi 30.000 de lei lunar pentru un site major. Bloggerii ar putea fi încadraţi la “site-uri necomerciale care utilizează muzică de fundal”, la un preţ de 70 de lei lunar pentru fiecare 50.000 de afişări.
Adică nasol. Şi idiot, fără îndoială. Dar “nasol” şi “idiot” n-au legătură cu “legal”, din păcate. Pentru că plata unor drepturi de autor pentru difuzare publică este obligatorie prin lege. Poate nu credeţi, dar dacă daţi o petrecere în parcare şi ascultaţi muzică din casetofonul maşinii (unii o fac mai des decât ar fi de bun-simţ), aveţi obligaţia legală să plătiţi drepturi de autor “organismelor de gestiune colectivă”. E bine, e rău? E legea. E valabilă şi pentru Internet, pentru că Internetul e public.
Un puşti de 10 ani care pune muzică pe blog trebuie să plătească, potrivit legii. Legea spune şi cine - părinţii. Un şomer care are blog şi face acelaşi lucru are aceleaşi obligaţii. Etc.
E aplicabilă legea asta?
Mai e până atunci. Acum se discută (şi e bine să ne spunem părerea acum, nu după ce se aprobă, Arhi). Apoi, amintiţi-vă ce spunea omul de la ADA. “În 3 ani, doar vreo 10, 15 firme au plătit”. O să ne ia boii de la bicicletă. Bine, pot să ni-i ia, dar trebuie să vină după noi pentru asta (ceea ce e cam incomod).
De fapt, nu e decât o negociere. ADA, care reprezintă autorii, vrea, firesc, să obţină bani cât mai mulţi pentru ei. Aceştia vor fi plătiţi mai bine şi vor deveni mai creativi, se presupune (sau nu). De cealaltă parte, taxaţii vor să plătească mai puţin. Toţi taxaţii vor asta, nici o mirare aici, nu?
Problema cu propunerea ADA nu este că vrea să crească tarifele. Problema e cu cât vrea să le crească. De la 300 de lei anual la 300.000 de lei anual e un salt cam mare. Nimeni nu-l poate face, domnilor şi doamnelor de la ADA. Mă şi mir că v-aţi gândit la asta.
Da, susţin plata drepturilor de autor (şi eu sunt autor - dar, uite, pe mine nu mă reprezintă nici un “organism” dintr-ăsta, la mine blogul e gratis). Dar nu, nu susţin jecmănirea consumatorilor.
PS - a scris multă lume despre subiectul acesta, n-am cum să-i linkez pe toţi. De văzut articolul din Hotnews. Foarte bine documentat este însă Bogdan Manolea. L-am descoperit postarea după ce terminasem toată “investigaţia” şi mi-a confirmat tot ce aflasem. Ghinionul vostru, pentru că dacă l-aş fi citit înainte, mi-ar fi murit curiozitatea, n-aş mai fi scris şi v-aş fi scutit pe voi, cititorii Amar de Zi, de un text aşa de lung şi complicat.

Monday, October 06, 2008

Valul de vară..al sondajelor

În perioada 5 mai – 31 august 2008 s-a desfasurat al doilea val al studiului de masurare a audientei radio.

Şi de data asta Itsby Bitsy i-a luat pe cei de la Pro FM Dance, iar Vibe FM e mai tare decat ONE FM.

Datele sunt disponibile si pe http://www.audienta-radio.ro/

Thursday, October 02, 2008

Wednesday, October 01, 2008

Tuesday, September 09, 2008

Votează Christian Green@Top 100 DJs 2008

Liniile de vot pentru prestigiousul DJ Mag Top 100 DJ Poll au fost deschise pe data de 1 august, iar procedura de votare se va incheia pe 28 septembrie 2008.
Regulile sunt simple: poti vota O SINGURA, acordand un singur vot pentru un DJ. Rezultatele oficiale ale DJ Mag Top 100 vor fi anuntate pe data de 29 octombrie, in cadrul unui party in Londra.
Pentru a vota dă un click pe linkul http://top100djs.djmag.com/, şi scrie acolo numele Dj tău preferat.

Tuesday, September 02, 2008

Back..and I wanna go again :(

In 2 cuvinte... MAI VREAU !!!!!! :D