Wednesday, March 04, 2009

Ce fac dj ii vibe fm cand se plictisesc !!!

vibe fm incepe sa ia mintile tuturor. e pe val, e cool, e la moda, e pe … vibe cum ar zice barbulescu, si e plin de oameni talentati. emil lassaria, dj resident vibe fm + christian green copilul rebel al beaturilor agresive, si’au unit fortele si au produs un cadou pentru fratele cel mai mare al trustului . europa fm are o campanie faina SUNETUL SECRET !!! dj ii au “furat” sunetele secrete, le’au pritocit bine dupa reteta vibe, si arezultat asta :

Emil Lassaria - Back in Plastick(Christian Green - Sunetul Secret Vocal Mix)

Thursday, February 19, 2009

MERG LA MADONNA !!!!


Chiar daca mai sunt luni bune pana la concert (26 august) mi-am asigurat biletul si abia astept sa vad showul..sper sa nu ma dezamageasca :D ;))

Wednesday, February 11, 2009

I love Green :P

Tuesday, February 10, 2009

Americanii au fost primii care au trimis felicitari de Valentine's Day?

- Conform legendei, Valentin a fost primul care a trimis o felicitare de dragoste. In timp ce era in inchisoare, s-ar fi indragostit de fiica temnicerului, care venea sa-l viziteze. Inainte de a muri, Valentin i-ar fi scris fetei o scrisoare, in care a semnat "Your Valentine" (Al tau Valentin), expresie care se foloseste si azi.
- Se pare ca Valentin ar fi fost un preot care ar fi trait in Roma in secolul al treilea, desi nu exista dovezi concrete. Imparatului Claudius al II-lea, care conducea imperiul roman in acea perioada, a decis ca barbatii necasatoriti sunt mai buni soldati decat cei casatoriti, asa ca a interzis casatoria celor tineri, pentru a crea o armata mai puternica si mai disciplinata. Valentin, nefiind de acord cu aceasta nedreptate, l-a infruntat pe Claudius, oficiind casatorii in secret. Imparatul a aflat si in cele din urma a reusit sa-l prinda si sa-l condamne la moarte.
- Americanii au fost primii care au inceput sa trimita felicitari de Sfantul Valentin, create manual, la inceputul anilor 1700. In 1840, Esther A. Howland a inceput sa vanda primele felicitari create in serie.- Valentine's Day isi are originea in Lupercalia, o traditie ce a precedat fondarea Romei antice, sub forma de serbari pastorale care tineau de pe 13 februarie pana pe 15 februarie, sub forma unui ritual de purificare si fertilitate.Ritualul implica sacrificiul unor capre si a unui caine intr-un loc numit Lupercalus, pe dealul Palatin, unde se afla pestera in care lupoaica a alaptat pe Romulus si Remus.
- In Marea Britanie, ziua Sfantului Valentin a inceput sa fie sarbatorita in secolul al XVII-lea. La mijlocul secolului al XVIII-lea, se obisnuia ca prietenii sau iubitii sa schimbe intre ei mici atentii, probe ale afectiunii purtate, sau biletele scrise de mana.

Sursa: stiati-ca.haios.ro

A place in time

Monday, February 09, 2009

Ce post de radio se ascultă în maşină



Până la primele rezultate ale sondajelor radio din 2009, stiumuzica.ro şi Auto Show vă prezintă care au fost posturile de radio cele mai ascultate anul trecut în maşinile românilor.
Deşi toată lumea se aştepta ca posturile care difuzează mai multe informaţii din trafic să conducă detaşat în top, supriza vine din partea „staţiilor de distracţie". Astfel, cele mai ascultate posturi de radio la volan,după cota de piaţă (market share), la nivel urban, sunt Radio 21, Europa FM şi Kiss FM.
Explicaţia vine de la Marius Strâmbeanu, director executiv al Asociaţiei pentru Radio Audienţă. „Pentru că oamenii petrec din ce în ce mai mult timp în trafic, aceştia caută modalităţi de relaxare, pun accent pe entertainment, muzică şi într-o mai mică măsură pe informaţii, la care au acces de la TV sau din altă parte", crede acesta.
Traffic Message Channel (TMC) este o cale prin care radioul vă poate aduce informaţii suplimentare despre zona în care vă aflaţi. Sistemul încă nu a fost folosit şi în România din cauza costurilor mari însă mai multe firme lucrează la proiecte în această direcţie care s-ar putea concretiza în 2009. Astfel veţi putea combina muzica şi distracţia cu informaţiile importante.
Sfatul specialistului. Pentru că posturile de tipul Europa FM, Radio România Actualităţi sau InfoPro oferă informaţii de ultimă oră despre drumurile blocate, cu probleme sau radare, este indicat ca atunci când porniţi la un drum mai lung să vă fixaţi radioul pe frecvenţa unuia dintre acestea. În special când sunt codiţii meteo vitrege, informaţiile de la radio se pot dovedi salvatoare.

Ce se ascultă în maşinile românilor:
1. Radio 21 - 22,3%
2. Europa FM - 19,4%
3. Kiss FM - 17,6%
4. Pro FM - 8,7%
5. Radio România Actualităţi - 5,1%

LEGENDĂ: Market share în zona urbană, de luni până duminică, potrivit celui de-al doilea val de măsurare din 2008 al Studiului de Audienţă Radio de către IMAS - Marketing şi Sondaje SA şi Mercury Research SRL
sursa: http://www.stiumuzica.ro/

Monday, February 02, 2009

Right Here (Departed)

Thursday, January 22, 2009

Iti cade parul?? Fi atenta aici!!

Inca ceva reclama(toate variantele) a fost respinsa de CNA :))

Friday, January 16, 2009

Thursday, January 15, 2009

Când mă fac mare mă fac aviator..şi am ajuns mare !

:)) Da! Mă apuc de cursuri de aviaţie!! Abia aştept să experimentez asta şi sper să ma aleg la sfârşit cu brevetul de pilot. Asta înseamnă să învăţ mai mult decât pentru facultate :)) :P. O sa revin cu detalii după ce "adun" mai multe informaţii :P.

The nervous breakdown at Kiss FM



Tuesday, January 13, 2009

Twilight (cartea) nu exista pe net in romana!

Pentru ca am vazut ca, dupa cautarea dupa cuvinte cheie, multa lume incearca "twilight descarcare romana", tin sa va anunt ca nici una dintre cele 4 carti ( Twilight, New Moon, Eclipse sau Breaking Dawn) nu se gasesc pe net in format pdf decat in engleza. Singurele carti care au fost publicate in romana sunt primele 2..si tinand cont k prima a fost scrisa in 2005 si i-a luat atat sa apara si la noi va sfatuiesc sa le cititi in engleza. Le gasiti pe net sau la English Book Store(Bucuresti- Calea Victoriei) .
Sper ca am fost de ajutor. Eu le-am terminat de citit de toate in mai putin o luna..si as mai vrea daca Stephenie Meyer ar vrea sa continue seria Twilight.

Tuesday, December 30, 2008

Am si Breaking Down!!


Mosul meu a venit anul asta cu ultima carte (publicata) din seria Twilight, Breaking down!!! Yupiiiii!!! (Lovee my santa so much). Abia aastept sa apara si Midnigh sun :D..mi-ar placea sa tot continue povestea asta de dr4agoste si aparitia cartilor..:P

Monday, December 22, 2008

Love at first bite :P

Mi-a placut foarte tare filmul Twilight..atat de tare ca mi-a doarit sa stiu ce se intampla mai departe si cum filmul e facut dupa primul roman din seria Twilight/Amurg a lui Stephenie Meyer am vrut cartile.
Nu am reusit sa gasesc decat al 2 lea volum dar a fost perfect si asa pentru ca era fix continuarea pe care o vroiam. al 2 lea volum se numeste "New moon/Luna noua" si va da titlul si urmatorului film care va continua Twilight si care va aparea la anul (abia astept :P ).
Mi-am cumparat-o sambata si duminica m-am apucat sa o citesc..m-a prins atat de tare povestea ca nu am putut sa o mai las din mana si acum nu vreau sa o term pentru ca tot vreau o continuare..vreau sa stiu ce se inatmpla mai departe.. dar mai am cateva pagini si o sa o termin :(( Mi-am rezervat pe net urmatorul volum "Eclipse" care e la fel ca si primele 2 tradus in romana..dar stiu ca exista si un al 4 lea "Breaking down" si al 5 lea "Midnight sun" asa ca povestea o sa continue :)

Monday, December 15, 2008

I love Ghost Whisperer



Imi place la nebunie filmu..pacat k am ajuns sa vad toate episoadele aparute..si acum le astept pe urmatoarele..unul cate unul..
si la partea asta..chiar m-a busit plansu..

Friday, December 05, 2008

Wednesday, December 03, 2008

Prezentatoare pe banda rulanta!!!

Daca aveati impresia ca ati vazut cele mai de kkt interviuri si prezentatoare mai ganditi-va o data.. (sper ca si-a dat demis fata si se ascunde vreo 10 ani de acum...pana invata sa ia un interviu )



Am vazut ca "cineva" s-a straduit rau sa fie scos micul "interviu" de pe youtube...dar ce fratilor va e rusine acum ca ati angajat-o !!????

Monday, December 01, 2008